3 דרכים לשפר את חוויית המשתמש

אתם מחפשים בגוגל שירות או מוצר להם אתם זקוקים. בתוך שניה אחת בלבד נפתחות בפניכם אינספור אפשרויות שיובילו אתכם לאתרים שונים על פי אותו החיפוש.
 
אתם בוחרים את האתר שנראה לכם הכי מתאים לחיפוש שלכם ואז מה קורה? התמונות אליהן אתם נכנסים או הסרטונים שאמורים כביכול להקל עליכם את תהליך הבחירה נתקעים באמצע הטעינה, האתר לא עולה כמו שצריך, התכנים שבתוך האתר כתובים בלבן על שחור או בצבע אחר שקשה מאוד לקרוא ועוד כל מיני דברים שפשוט הופכים את האתר אותו בחרתם לפחות טוב…. יש כל כך הרבה אתרים היום כמעט בכל תחום ולכן מאוד מומלץ להשקיע בתהליך של בניית אתר בצורה מקצועית, בעיקר אם מדובר באתר שהמטרה שלו היא לקדם את העסק שלכם מבחינה מכירתית.

אחד הדברים הכי חשובים בתהליך בניית האתר הוא חווית המשתמש והסיבה די ברורה. אם האתר לא יהיה נוח, קל ונעים לגלישה, הגולש פשוט מאוד יקיש על המקש שמעביר את התוצאות בחזרה שהופיעו בעמוד החיפוש ויגלוש ישירות לאתר המתחרה. חווית משתמש  מסייעת גם בתהליך של קידום בגוגל וגם בתהליך של פרסום בגוגל.
אז הנה 3 דרכים לשפר את חוויית המשתמש באתר שלכם.
 

  1. השקיעו בעיצוב – יש קשר ישיר בין העיצוב של האתר לבין חווית המשתמש ויש גם קשר ישיר בין העיצוב של האתר לתהליך הקידום שלו בגוגל. כדאי לבחור בעיצוב נקי, נעים לעין שיאפשר לגולש להבין בדיוק איפה כל קטגוריה נמצאת ואיך הוא יכול לקבל את המידע לו הוא זקוק בצורה פשוטה, מהירה וקלה. כדאי לבחור בשילוב של בין שני צבעים, האחד בולט והשני מעודן כמו כחול ולבן למשל…
  2. טעינת הדפים – זו אולי הקטגוריה הכי חשובה בתהליך יצירת חווית משתמש. קודם כל חשוב לזכור שהאינטרנט אמור להיות דבר מהיר מאוד וברגע שהדפים השונים לא נטענים במהירות, זה אוטומטית יגרום לגולש פשוט לצאת החוצה ולגשת לאתר אחר.
  3. טיפוגרפיה – כדאי מאוד להשקיע זמן ומאמץ בטיפוגרפיה כמו למשל שימוש בנקודות ומספרים, טבלאות, תמונות ואייקונים שיהפכו את האתר שלכם להרבה יותר נגיש וברור עבור הגולש. מדובר אולי בתהליך מושקע הדורש אנרגיה אבל בסופו של דבר זה מאוד משתלם כי ברגע שהגולש בא לחפש את המידע והכל מסודר לו בטבלה, זה נותן לאתר שלכם לא מעט נקודות זכות.

 
לסיכום, חוויית משתמש היא בדיוק מה שהופך את האתר שלכם מעוד אתר באינטרנט לאתר מוביל ומצוין שפשוט גורם לעוד ועוד גולשים להיכנס אליו. זכרו – אתם רק אחד מיני רבים, יש עוד המון מתחרים ברשת האינטרנט ולכן, כן כדאי להשקיע בבחירת חברה או פרילנסר המתמחים בבניית אתרים ובהתאמת האתר שלכם בצורה הטובה ביותר עבור הגולש והצרכים שלו.