אילו תוכנות יסייעו לכם לנהל עסק אונליין?

אנחנו חיים בעידן שבו יש לנו נגישות גבוהה לשלל כלים לכל מטרה, ובפרט תוכנות שיכולות לחולל פלאים בביצועים של כל עסק. חלק גדול מתוכנות אלה הינו חינמי, וגם האחרות עשויות להיות משתלמות מאוד בזכות התמורה הגבוהה שהן מספקות ובפרט כדאי להכיר תוכנות לעיצוב שאיתן כל אחד יכול ליצור עבור האתר שלו מראה מקצועי, להעלות לדף הפייסבוק תמונות משכנעות ובאופן כללי להבטיח נראות מרשימה במרחב הדיגיטלי. תוכנות אחרות עוזרות בניהול החשבונות ובפרט מאפשרות הוצאת חשבוניות באינטרנט ובכך חוסכות לנו זמן יקר.
פיקאסה – Picasa
תוכנה שנרכשה עי גוגל כבר ב-2004, והיתרון העיקרי שלה הוא הפשטות והקלות שבה ניתן להשתמש בה לטובת עיבוד תמונות, יצירת קולאזים ועוד. פיקאסה גם מסייעת בניהול יעיל של כל התמונות המאוחסנות אצלכם במחשב, וכשאתם רוצים למשל להעלות תמונה לפייסבוק, הדבר עשוי לחסוך לכם זמן יקר (והרי אין בעל עסק שלא מתלונן שאין לו מספיק זמן, וכל דבר שמקטין במידה מסוימת את העומס, כמו למשל הוצאת חשבוניות באינטרנט, ומפנה זמן לטובת הדברים החשובים באמת, מתקבל בברכה).
קנבה – Canva
עוד תוכנה שמתאפיינת בפשטות ובהפעלה אינטואיטיבית מאוד היא קנבה. קנבה מתאימה בעיקר לצורך עיצוב אתרים, כרטיסי ביקור, פליירים, הזמנות לאירועים ושאר עיצובים עסקיים, וזאת בזכות העובדה שהיא מציעה עשרות טמפלטים, מסווגים לקטגוריות הנל, כך שאת הבסיס כבר יש לכם ומשם הדרך לעיצוב המושלם מהירה.
פיקסלר – Pixlr
פיקסלר היא תוכנת עיצוב שמתאימה למי שמחפש קצת מעבר לסטנדרט אם למשל אתם רוצים פליירים אמנותיים, אתר אינטרנט שלא נראה דומה לאף אתר אחר, או אם מבחינתכם כל חשבונית שאתם שולחים ללקוח חייבת להיות מעוצבת באופן ייחודי (ובפרט אם בחרתם באופציה של הוצאת חשבוניות באינטרנט), פיקסלר היא התוכנה בשבילכם.
בין האופציות שהיא מציעה: עשרות אפקטים, למעלה מ-200 סוגי מסגרות, “מסכות” (כלומר הגדרת אזורים שבהם האפקט משפיע ואזורים שבהם לא), הוספת סטיקרים, חיבור בין תמונות ועוד ועוד.
פוטושופ – Photoshop
פוטושופ של חברת אדובי הפכה לשם נרדף לתוכנת עיצוב גרפי, ואכן אין ספק שמדובר בתוכנה העשירה ביותר באפשרויות, ובעצם אין דבר שאי אפשר לעשות עם פוטושופ.
מצד שני מדובר בתוכנה שמחייבת השקעה הן כספית, והן בלימוד כל האופציות האינסופיות שהיא מציעה. אם הצרכים שלכם בתחום העיצוב רבים, ואתם זקוקים לעיצובים מקצועיים במיוחד, כדאי לכם להשקיע בפוטושופ. אם לא, התוכנות האחרות בהחלט מספיקות ואף למעלה מכך.
גימפ – Gimp
מבחינת המורכבות של התפעול, גימפ מזכירה את פוטושופ. גם מבחינת הביצועים גימפ לא מפגרת בהרבה אחרי תוכנת הדגל של אדובי, ובנוסף יש לה יתרון משמעותי: זוהי תוכנת קוד פתוח, כך שלא צריך להשקיע כסף אלא רק זמן כדי להבין איך היא יכולה לחסוך לכם זמן (והיא יכולה לחסוך לכם המון זמן בזכות האפשרויות הרבות שיש בה).